Service Design po polsku- jak nauczyć się profesjnalnej obsługi klienta

Książki dla przedsiębiorców cieszą się umiarkowaną popularnością. Przede wszystkim korzystają z nich te osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o doświadczenia innych osób, które na biznesie zjadły zęby. Okazuje się jednak, że nie tylko biznesmeni z wielkimi sukcesami mogą być świetnymi autorami książek o tej tematyce. Także osoby zajmujące się naukową tą tematyką mogą wnieść świeże spojrzenie, także jeżeli zajmują się doradztwem zawodowo. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać i jakie lektury wybierać. Rynek jest bardzo duży, lecz często jest wypełniony książkami, które nie najlepiej wywiązują się z tego, co same deklarują. Najlepiej więc kierować się autorami- jeżeli dane nazwisko jest znane i można w jakiś sposób na nim polegać, dobrze jest wypróbować daną książkę. Na polskim rynku na szczęście nie brakuje książek o tematyce biznesowej, które byłyby wartościowe. Na pewno można polecić w tym względzie książkę dr Marcina Chłodnickiego Service Design po polsku.

Duża baza informacji

Każdy kto zajmuje się na poważnie biznesem łatwo może wskazać dlaczego dobry service design jest bardzo ważny. Samo określenie to oznacza odbiór danych usług lub towarów przez użytkownika. To w jaki sposób będzie przebiegał kontakt konsumenta czy klienta z przedsiębiorcą ma kolosalne znaczenie w kwestii tego jak będzie przebiegała dalsza współpraca. Oczywistą rolą przedsiębiorcy jest zrobienie dobrego wrażenia na kliencie. Musi jednak włożyć w to nie tylko dobrą aurę czy dobry wygląd zewnętrzny produktu lub usługi, jednak one same także muszą mieć dużą wartość. Jak to do tego podejść jest przedmiotem dużej ilości know how. Dr Marcin Chłodnicki jednak systematyzuje całą wiedzę, dzięki czemu podręcznik stanowi naprawdę dużą bazę informacji nie tylko dla początkujących przedsiębiorców. Kluczem jest takie uporządkowanie wiedzy, by móc wykorzystać ją w praktyce. Poszczególne pomysły powinny się już rodzić podczas lektury. Książka nie należy do tych, którą należy przeczytać od deski do deski, by czegokolwiek się dowiedzieć. Można ją czytać wielokrotnie i na wyrywki, jednak ciągle otrzymując coś nowego. Styl pisania także bardzo pomaga w odbiorze, szczególnie jeżeli przeciwstawić go z dużą ilością prac, przez które przebrnięcie stanowi poważny problem dla większości osób.

Czy warto inwestować w książkę?

Na pewno książkę kupić warto. Nie można jednak podchodzić do niej jak do czegoś, co magicznie rozwiąże wszystkie problemy. Autor w zasadzie daje narzędzia, które można wykorzystać we własnej działalności, lecz to właśnie do przedsiębiorcy należy to w jaki sposób i czy w ogóle zaimplementuje w swojej sytuacji zdobytą wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *